Klub Czułej Czytelniczki to wirtualny klub książki, który działa na Iskrze, Platformie Kreatywnych Kobiet lipca 2022.

Książka Października 2022

„Wielka samotność” Kristin Hannah

Wielka samotność
Wielka Samotność

Wielka samotność w skrócie: Alaska, 1974 r. Ernt, Cora i ich 13-letnia córka Leni zostawiają wszystko za sobą, żeby zacząć nowe życie na Alasce. I choć na początku wydaje się, że to dobry pomysł – szczególnie dla naznaczonego piętnem wojny w Wietnamie Ernsta, wraz z nadejściem ciemności i zimy wszystko się zmienia.

Sięgnęłam po Samotność ze względu na Alaskę i nie do końca byłam gotowa na emocjonalną podróż, w którą mnie zabrała. Historia powoli popadającego w obłęd, brutalnego Ernta, Cory, która nie potrafi się od niego uwolnić i Leni, która dorasta nie tylko na wymagającej północy, ale również w dysfunkcyjnej rodzinie, zryła mi beret. To nie jest łatwa książka. Ale i tak, a może przede wszystkim dlatego, nie mogłam się od niej oderwać.

Na spotkaniu Klubu Czułej Czytelniczki na Iskrze Uczestniczki były podzielone. Mam wrażenie, że każda z nas zwróciła w Samotności uwagę na wątki, które w jakiś sposób były dla niej ważne, fragmenty, do których mogła się emocjonalnie odnieść. Dla mnie to był surowy krajobraz Alaski, połączenie z naturą i ekscytująca chociaż przerażająca perspektywa zaczynania nowego rozdziału z daleka od wszystkiego co bezpieczne i znane, bo dokładnie to czułam, gdy przeprowadzaliśmy się z Warszawy na naszą wieś. Dałam się wciągnąć fabule, potrafiłam przenieść w czasie i przestrzeni na alaskańskie bezludzia i zaangażowałam w historię życia Leni.

Zapamiętam ją jako opowieść o przetrwaniu.

Więcej propozycji książkowych i kolejne książki z KCzCz znajdziesz pod tagiem #KlubCzułejCzytelniczki na dole strony.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *