Mam na imię Aleks, kocham psy, spacery wzdłuż Bugu i pisanie.

Dzielę życie z moim mężem Majkelem oraz Bolesławem i Florenytną (naszymi adoptowanymi sMalcami). Mieszkamy w niewielkiej wsi na granicy Nadużańskiego Parku Krajobrazowego.

Jeszcze parę lat temu byłam (mianowaną!) urzędniczką państwową, pracowałam w Komendzie Głównej Policji i byłam święcie przekonana (choć nieszczęśliwa), że tak właśnie powinno wyglądać dorosłe, poważne życie.

A potem adoptowałam Lu, sunię która pokazała mi jak ważne jest bycie tu i teraz i nierezygnowanie z marzeń. Dzięki niej zrozumiałam, że nie mogę tracić czasu na bycie nie-sobą w pracy, której nie lubię, z ludźmi, z którymi prawie nic mnie nie łaczy.

Dziś pracuję zdalnie, piszę teksty podróżnicze i recenzje książek, prowadzę kursy i warsztaty kreatywnego pisania online (m.in. Klub Otwartej Szuflady, kurs dziennikowania, i trening Pisz Odważnie) i spotkania pisarskie. Stworzyłam Iskrę Platformę Kreatywnych Kobiet , Pisalnię Akademię Kreatywnego Pisania i Klub Czułej Czytelniczki.

Pomagam Dziewczynom, które tak jak ja od zawsze kochały pisać, wrócić do pisania i odnaleźć w nim radość. Uczę jak pisać lepiej i więcej, gdzie szukać inspiracji i jak pokonać strach przed krytyką, żeby w końcu zacząć publikować. 

A w przerwach w pracy chodzę nad Bug z Bolesławem i Florentyną.

Jeśli chcesz przeczytać o drodze, którą przeszłam od studiowania prawa na UW, przez pracę pilota wycieczek, etat w KGP i blogowanie, po założenie własnej firmy i zarabianie na pisaniu zajrzyj tutaj i jeszcze tutaj.

Razem z Majkelem co roku projektujemy nową kolekcję emaliowanych kubasów z bliskim nam przesłaniem „Więcej wędruj mniej się martw”, która trafia do sprzedaży każdego lata.

Jesteśmy bezdzietni z wyboru, na diecie roślinnej i oflajn co niedzielę, żeby przewietrzyć głowy i dać odpocząć kciukom.

Mój ulubiony wiersz autorstwa Erin Hanson zaczyna się od słów, które powtarzam sobie zawsze, gdy czegoś się boję:


„Co jeśli spadnę?
– a co jeśli pofruniewsz, kochanie?”

Uważam, że:

  • nie warto słuchać krytyki w sieci (szczególnie tej zaczynającej się od słów „kochana”) i staczać walki na słowa w soszjal mediach;
  • warto adoptować pieseły;
  • należy pisać (zawsze!), nie bać się zmian i być sobą, bo nigdy nie wiadomo dokąd prowadzi nasza droga.

Oraz, że cenniejsze niż czas, który mamy jest tylko to z kim i jak zdecydujemy się go spędzać.

W Tekstach z Szufladyna Insta i w wysyłanych dwa razy w miesiącu Listach z Szuflady dzielę się wszystkim co noszę w sercu i w głowie.

Bardzo mi miło, że do mnie zaglądasz :)

aleks.