Cześć!

Mam na imię Aleks i jestem twórczynią ISKRY Platformy Kreatywnych Kobiet, kursów i warsztatów kreatywnego pisania oraz Klubu Czułej Czytelniczki.

W poprzednim życiu byłam prawniczką i mianowaną urzędniczką państwową, mieszkałam w Warszawie i prawie 9 lat pracowałam w Komendzie Głównej Policji.

Dziś zajmuję się tworzeniem pluszowych przestrzeni online dla Kobiet, które pragną kreatywnie się rozwijać, pisać, tworzyć i rozmawiać o książkach w atmosferze pozbawionej oceniania i krytyki. Pracuję i mieszkam (prawie) nad Bugiem, w starym drewnianym domu pod dwoma brzozami.

Od 2014

piszę i publikuję w sieci. Przez 5 lat prowadziłam bloga o podróżowaniu z psem makulscy.com, który na Gali Twórców w 2019 r.  został wyróżniony nagrodą Twórcy Roku w kategorii Podróże. Pracowałam jako copywriterka, tworzyłam teksty dla magazynów i portali podróżniczych (m.in. dla Magazynu Podróże), prowadziłam blogi i kanały social mediowe na zlecenia firm z branży podróżniczej i hotelarskiej.

Od 2020

prowadzę autorskie kursy i warsztaty kreatywnego pisania (online i stacjonarnie). Stworzyłam Klub Otwartej Szuflady, 5-tygodniowe warsztaty pisarskie, w których uczestniczyło już ponad 600 kobiet. Założyłam Akademię Kreatywnego Pisania i wydaję “Pisalnik” magazyn kreatywnego pisania z tekstami uczestniczek moich kursów i warsztatów. Pomagam zamieniać myśli słowa i wrócić do pisania, które robi motyle w brzuchu.

Od 2022

prowadzę ISKRĘ Platformę Kreatywnych Kobiet, czyli pierwszy wirtualny dom kultury dla kobiet, bezpieczną przestrzeń, w której spotykamy się, żeby pisać, malować, tworzyć kolaże i rozmawiać o sztuce. Stworzyłam i rozwijam Klub Czułej Czytelniczki, pierwszy niezależny od social mediów wirtualny klub książki.

Na co dzień

dzielę życie z moim mężem Majkelem oraz Bolesławem i Florentynką, naszymi najlepszymi przyjaciółmi, których adoptowaliśmy prawie 5 lat temu.

Jestem wege, kocham psy, spacery wzdłuż brzegów Bugu i w głąb Puszczy Białowieskiej. 

Uważam, że cenniejsze niż czas, który mamy jest tylko to, z kim zdecydujemy się go spędzać.

Mój ulubiony wiersz autorstwa Erin Hanson zaczyna się od słów, które powtarzam sobie zawsze, gdy czegoś się boję:

„Co jeśli spadnę?

– a co jeśli pofruniesz, kochanie?”

Masz pytanie o współpracę?

Pisz na aleks.makulska@gmail.com