Akademia Kreatywnego Pisania

Tu dzieje się prawdziwa pisarska magia i powstają najlepsze teksty.

Pisalnia – Akademia Kreatywnego Pisania to intensywne warsztaty pisarskie, w trakcie których spotykamy się raz w tygodniu, żeby szlifować warsztat pisarski, pisać i dzielić się swoim tekstami.

Poznaj Pisarki

Sylwia Dec
Sylwia Dec
Nazywam się Sylwia i kocham tworzyć światy. Jestem pisarką, copywriterką. Najczęściej piszę fantastykę, bo wierzę, że fantastyczne opowieści są jak lustra, które pokazują małe i wielkie prawdy – o nas, o naszym życiu i o naszych sercach.
 
Stworzyłam zbiór opowiadań o kosmicznym weterynarzu „Za siedmioma światami”. Pracuję nad serią fantasy, opartą o uniwersum miasta Veira, które zbudowałam sama od podstaw. To zdecydowanie mój ukochany pisarski projekt – szczurołap Lakeri Mosa towarzyszy mi od wielu lat, a jego przygody wywołują ciarki nie tylko na mojej skórze. 

Dzielę swoje twórcze życie z innymi Pisarkami i jest to największa magia, jak przytrafiła się w moim życiu. A gdy nie piszę – głaszczę swoje cztery koty, rysuję swoje światy albo włóczę się po szkockich bezdrożach.

Znajdziesz mnie na moim Instagramie. Moje teksty czekają także na mojej stronie.
Martyna Kliks
Martyna Kliks
Jestem historyczką sztuki, na co dzień piszę i opowiadam o sztuce. Jestem autorką podcastu „Gablotki”, artykułów popularnonaukowych i profilu na instagramie @gablotki. Prowadzę webinary o inspirujących artystkach na platformie dla kreatywnych kobiet ISKRA i zajęcia na uczelni. 

Uważam, że sztuka jest dla każdego, a nie dla wybranych i że każdy znajdzie w niej coś dla siebie, jeśli tylko chwilę poszuka, albo jeśli ma dobrą przewodniczkę.
 
Lubię wciągające historie (oglądać, czytać, słuchać), detale na niderlandzkich obrazach a najbardziej na świecie spędzać czas z Piotrkiem i Harfą.
Stefania Martinez
Stefania Martinez
Jestem pisarką, która: maluje dla relaksu, jest mamą trzech dziewczynek i żoną Kolumbijczyka, mieszka w Czechach, ma kota, gubi się w gęstwinie własnych myśli, a potem znowu znajduje.

W moim pisaniu lubię sięgać do korzeni. Pochodzę z Górnego Śląska i właśnie o trudnym życiu śląskich kobiet jest powieść, którą piszę.

W moich tekstach znajdziesz wiele wątków dotyczących codzienności, rozwoju osobistego i drogi, którą przeszłam. Jestem samotniczką, ale od czasu do czasu lubię pobyć z inspirującymi ludźmi i dobrze się bawić. Jako osoba wysokowrażliwa uczę się szczególnie dbać o moje ciało i ducha, aby żyć w równowadze. Medytuję, ćwiczę jogę, pląsam z dziećmi, a kiedy mogę, chodzę boso w przyrodzie. Żeby oczyścić się emocjonalnie i naładować baterie zasiadam w żeńskich kręgach, a czasem sama prowadzę warsztaty dotyczące świadomej kobiecości.

Mój warsztat pisarski nieustannie doskonalę w Pisalni – Akademii Kreatywnego Pisania Aleks Makulskiej. 

Zapraszam na moją stronę: stefaniamartinez.pl, na mój instagram i facebooka i do zapisu na newsletter “Pakyt z Opowieścią”, w którym co miesiąc opowiadam moim czytelniczkom inspirującą historię.

Karolina Sawka
Karolina Sawka
Z zawodu jestem psycholożką, psychoterapeutką i psychoonkolożką. Z zamiłowania: pisarką.

W swoich opowiadaniach łączę miłość do psychologii, do ludzi i emocji, które nimi kierują.
Uwielbiam tworzyć fikcję, która dla kogoś może być rzeczywistością.
Zapraszam Cię na Instagram i do mojej Szuflady.

Adriana Jama-Lipa
Adriana Jama-Lipa
Mieszam różne gatunki literackie, wrzucam do jednego gara, patrzę jak bulgocze i wyciągam zupełnie nowe teksty.

Tworzę ilustrowany album o uczuciach, zatytułowany „Mała Księga Wielkich Uczuć” oraz powieść z gatunku urban fantasy pt. „Idąc razem przez wieki”, której fragmenty można przeczytać na stronie Klubu Otwartej Szuflady: 

Na Instagramie jestem jako @adzik.pisze, w sieci można znaleźć mnie również na stronie adzikpisze.pl.

Zapraszam Cię do zagubienia się ze mną w krainie utkanej z nitek mojej wyobraźni.
Katarzyna Frelik
Katarzyna Frelik
Pisarka i rysowniczka. Ekspertka na platformie dla kreatywnych kobiet ISKRA.

Dzielę się swoimi tekstami na blogu i w newsletterze. W moich tekstach widać szczerość i wrażliwość, dzięki czemu poruszam, często wzruszam i skłaniam do refleksji. Inspiruję do zaproszenia twórczości do Twojego życia poprzez zabawę #tworczaradosc na Instagramie i warsztaty Twórczego Malowania. 

Marzę i planuję wydać przynajmniej jedną książkę. Ze słodyczy najbardziej lubię tiramisu, a na świecie ludzi i naturę.

Marta Sikorska-Mairet
Marta Sikorska-Mairet
Piszę, często tworzę kobiece postacie żyjące w różnych rzeczywistościach. 

Łączę swoje dwie pasje i  układam taneczne historie. Moje mniejsze i większe teksty znajdziesz na stronie Klubu Otwartej Szuflady i moim Instagramie.

Ewa Brzeska
Ewa Brzeska
Jestem pisarką, fanką idiotycznych tabliczek i miejskich kapliczek, pogromczynią hulajnóg, varsavianistką, adeptką tarota, kocham gotować i jeść.
Beata Markunas
Beata Markunas
Jestem mistrzynią krótkiej formy. Piszę zmysłowe teksty o emocjach i związkach. Moimi bohaterkami są kobiety zagubione w sobie, w relacjach lub w ich braku. 

Chcesz przeczytać te historie? 

Zapisz się na newsletter Srebrne Myśli, zajrzyj na bloga i odwiedź moje konto na Instagramie

3 lata temu przeniosłam się na Warmię, bo zmęczyło mnie wielkomiejskie życie.
Tu piszę, spaceruję z psami i tworzę moją magiczną codzienność.

Paulina Grzybowska
Paulina Grzybowska
Najlepiej czuję się w twórczym szale. Maluję akwarelami i tuszem, a na moich obrazach pojawia się zwykle natura, zwłaszcza w postaci ptaków. Piszę o Roztoczu, z którego pochodzę, kobiecości i magii.

Stworzyłam postać Szebory, roztoczańskiej wiedźmy. Spisuję jej historię, inspirując się wiedzą o krainie mojego dzieciństwa.

Cała moja twórczość wiąże się z motywem drogi. Obrazy i opowiadania znajdziesz w Którędykolwiek, wydawnictwie i firmie, które prowadzę. Ja z kolei wyślę do Ciebie Drogowskazy – newsletter, w którym dwa razy w miesiącu zawieram swoje przemyślenia, wrażenia ze świata i autorskie kolorowanki dla dorosłych.
Karolina Pszczoła
Karolina Pszczoła
Mam na imię Karolina i jestem z XX wieku. 

Na co dzień robię dokładnie to samo, co i od święta: uczę cudzoziemców języka polskiego, fotografuję i piszę. Dyryguję orkiestrą liter, która nieustannie gra w mojej głowie. Komponuję z nich myśli i słowa, a te, splatam potem skrzętnie w historie, które zostają w człowieku na dłużej.  Budzę emocje, funduję przeżycia, poruszam posady światów.  

W Akademii Kreatywnego Pisania siedzę w pierwszej ławce, ale tylko po to, żeby na przerwie dopisywać oceny w dzienniku. 

W sieci znajdziesz mnie tutaj i tutaj.
Dorota Wakarecy
Dorota Wakarecy
Jestem pisarką. Jestem kreatywną duszą. Kocham praktycznie każde zajęcie, które jest twórcze.

Lubię malować, rysować, szyć, makramować, majsterkować, kolorować, budować zamki z piasku i wieże z klocków.

Wyobraź sobie mieszankę Pippi Pończoszanki i Ani z Zielonego Wzgórza w dorosłej wersji. Oto ja. Z tą różnicą, że zamiast rudych włosów mam blond.  Uwielbiam przygody, podróże, wyzwania. Kocham zwierzaki. 

Jak wymienione bohaterki mam milion pomysłów na minutę. A pisanie było ze mną od zawsze i jest mi potrzebne do życia. Ale odkryłam, to dopiero niedawno, dzięki Aleks Makulskiej. Ona dodała mi odwagi i rozpaliła iskrę miłości do pisania.

Tutaj przeczytasz moje teksty.


Paulina Boguta-Miller
Paulina Boguta-Miller
Piszę, bo jestem pełna słów i chcę się dzielić ich poezją.

Kolekcjonuję chwile ulotne na fotografiach i szukam magii tam, gdzie pozornie jej nie ma. Od roku bawię się akwarelą, oczarowała mnie swoją zmiennością.

Kiedy tworzę, czuję, że jestem.

Moje teksty znajdziesz na stronie Klubu Otwartej Szuflady oraz na Instagramie.

Joanna Krzemińska
Joanna Krzemińska
Jestem pisarką, psią mamą dwóch prawie owczarzyc i fanką Simsów.

Lubię obserwować świat i szukać w nim powodów do zachwytu – a później zapisywać to, co zauważam.

Od kilku lat prowadzę bloga Chaotyczny Niecodziennik, a od jakiegoś czasu wspieram inne artystyczne dusze w organizowaniu czasu na swoją twórczość, prowadząc warsztaty o tej tematyce. Cykl moich webinarów znajdziesz też na Iskrze – platformie dla kreatywnych kobiet.
Magdalena Hasenbeck
Magdalena Hasenbeck
Jestem Magdalena, na co dzień tworzę światy z obrazów, jednak kiedy piszę te światy uzupełniane są o słowa.  Słowa i obrazy moszczą się razem i stają nierozłączne.

Mój świat jest pełen wspomnień małej dziewczynki w wielkim zaczarowanym ogrodzie życia, pełen szczegółów i światła.


Marta Kubiak
Marta Kubiak
Jestem Marta i moją pasją jest pisanie.

Piszę o tym, co mnie porusza, wymyślam historie i zatrzymuję wspomnienia na kartach swojego dziennika. Uważnie obserwuję świat i szukam magii w codzienności.

Kocham koty i książki i mogę mówić o nich godzinami.

Tutaj znajdziesz mnie na Insta.
Aleksandra Konstanciuk
Aleksandra Konstanciuk
Mam na imię Ola, ale wszyscy zwracają się do mnie Oluczka.

Piszę regularnie już od prawie dwóch lat, ale moja twórczość to typowy misz-masz, bardzo dobrze czuję się w pisaniu fikcji, ale radość sprawia mi także pisanie o konkretnych problemach i sytuacjach życiowych.

Moje teksty możesz przeczytać na stronie Klubu Otwartej Szuflady oraz na Instagramie.
Milena Marynowska
Milena Marynowska
Jestem Milena i cały czas poszukuję siebie i swojej ścieżki.

Pisze, bo lubię i potrzebuję. Pisanie pobudza moją kreatywność i pozwala zajrzeć w głąb siebie. W moich tekstach znajdziesz i poznasz mnie, moje emocje i doświadczenia. Czasami zabiorę Cię do lasu, w góry albo do świata, który powstał w mojej głowie. 

Poza pisaniem jestem psią mamą owczarki niemieckiej Mijki i prowadzę e-sklep dla psów Wesoła Sznupka.
Agata Schubert
Agata Schubert
Gdyby odbywały się mistrzostwa w odkładaniu realizacji marzeń na później byłabym wielokrotną mistrzynią!

Słomiany zapał to moje drugie imię. Pierwsze – snucie planów. I marzenia, i plany starzeją się cicho na półkach niepamięci razem z niespisanymi opowieściami, które idą w tysiące.

A poza tym jestem niepoprawną optymistką. Najlepiej mi w drodze. Wolność jest moim synonimem szczęścia.

Tu znajdziesz moje teksty.


Asia Królik
Asia Królik
Miłośniczka codzienności, zbieraczka drobiazgów, amatorka historii zwykłych i zabawnych. Patrzy, co życie przyniesie. 

Tu piszę.
Katarzyna Czeremańska
Katarzyna Czeremańska
Nie mam bloga, nigdy nie opublikowałam nic publicznie, nie wysłałam swoich prac na konkurs literacki, ani nie piszę książki. 

Ale wymyśliłam bohaterkę.

Kiedyś myślałam, że Matylda jest mną, a potem się okazało, że to każda kobieta na świecie. Blondynka o czarnych lokach, niebieskooka ze szmaragdowym spojrzeniem. Wysoka, ale taka na 160 cm. Że ma matkę, która jej umarła i kochającego ojca, tyrana. Że jest wyzwolona, choć mieści się w ramach. Że ma depresję, eksponując wybujałe ego. Że gwałcona była przez wielu i każdego z nich kochała nad życie. Że wychowała dziecko, którego zdecydowała się nie urodzić. Że z wódką zna się bardzo dobrze, a pije tylko przy wyjątkowej okazji. 

Że wiem o niej wszystko, choć nigdy się nie spotkałyśmy. 
Ola Bobrowicz
Ola Bobrowicz
Jest w moim życiu parę rzeczy, których nie potrafię sobie odmówić: przesypiania budzika, dobrej kawy i przyjemności tworzenia. 

Czasem znikam, pochłonięta przez szarą rzeczywistość, a czasem wręcz przeciwnie: bryluję w niej i błyszczę jak brokat. Nic nie odrzuca mnie bardziej niż przewidywalność, dlatego notorycznie nie trzymam się grafików i planów, a do deadlinów siadam zawsze za pięć dwunasta. Kocham improwizację i to nie tylko w życiu, ale też na scenie, a od jakiegoś czasu można mnie oglądać wraz z grupą „Wyjdzie w praniu”.  
 
Tropię absurdy codzienności, patrzę na rzeczy wprawnym okiem łowcy zaskakujących historii.  Zauważam to, co pomijają inni, wynajduję tematy, które ryją beret. Nęcą mnie trudne słowa i skomplikowane zwroty, moją tajną bronią jest humor: jeśli już ktoś ma płakać, to tylko ze śmiechu. 
Aga A. Hałas
Aga A. Hałas
Pewnego dnia postanowiłam rzucić wszystko i tworzyć.

Piszę powieść o romansie brzydkiego z ładnym, smutne wiersze i opowiadania z głębi lasu.

Rysuję, kleję, brudzę sobie ręce.

Możesz odwiedzić mój sklep internetowy Dokąd dalej oraz zajrzeć na mój Instagram.

W podcaście “Z otwartej szuflady” Pisarki uczestniczące w Akademii czytają swoje teksty.

W magazynie “Pisalnik” będziesz mogła przeczytać teksty Pisarek uczestniczących w Akademii.

Pierwszy numer Pisalnika pojawi się już w kwietniu 2023 r.

Pisalnia – Akademia Kreatywnego Pisania to projekt skierowany wyłącznie do rozpisanych Uczestniczek Klubu Otwartej Szuflady.

Akademia otwiera się TYLKO TRZY RAZY W ROKU.

Jeśli jesteś zainteresowana udziałem w kolejnej edycji Pisalni napisz do mnie maila na adres: aleks.makulska(at)gmail.com

Zaproszenia do Akademii wysyłam pocztą.

© Aleksandra Makulska 2023