1.

Zacznij pisać. Nie myśl o pisaniu, nie planuj pisania, nie rób sobie wyrzutów, że nie piszesz. Po prostu: ZACZNIJ PISAĆ. Nawet NAJLEPSZY pomysł na tekst nie może się równać się z tekstem napisanym.

2.

Ale! NIE zaczynaj od początku. Przestań spinać się na idealne pierwsze zdanie. Zacznij pisać od słów, które czekają na krawędzi Twoich myśli i spływają z czubka języka.

3.

Pisz ręcznie, bo to czym i na czym piszesz MA znaczenie. Pisanie ręczne odpręża, pomaga skupić myśli i odkleja kciuki od telefonu.

4.

Pisz wszędzie. Nie musisz za każdym razem rozsiadać się przy biurku z kubkiem parującej kawy i planem na 10 000 słów. Pisz w autobusie, w metrze, w kawiarni, na łące, w lesie, w przerwie w robocie i gdy czekasz, aż ekspres zrobi Ci kawę Każde. Zdanie. Się. Liczy

5.

Nie zastanawiaj się czy historia, która zaczyna kiełkować w Twojej głowie jest „dobra”. Nie rozkminiaj co powiedzą inni, gdy przeczytają Twój tekst i co będzie jak nikomu się nie spodoba. Najpierw: napisz. Potem: pomyślisz co dalej.

6.

Pisz emocjami. Nawet najbardziej odjechana historia MUSI opierać się na emocjach.

7.

Prowadź dziennik, bo od dziennika WSZYSTKO się zaczyna. To Twoja myśloodsiewnia, przestrzeń do rozpisywana się, zatrzymywania pomysłów i wyrzucania z głowy natrętnych myśli, które blokują pisanie.

8.

Pamiętaj, że pisania ma sprawiać przyjemność. Kropka.

9.

Dołącz do Kącika Pisarskiego na ISKRZE, żeby co tydzień złapać ćwiczenie, które sprawi, że wyostrzysz zmysły, rozgrzejesz wyobraźnię i zaczniesz (znowu?) pisać.

Będziesz zauważać więcej i wszędzie szukać pisarskich inspiracji.

Rozpiszesz się i poczujesz jaką radość daje zamienianie myśli w słowa.

Bo w Kąciku Pisarskim na Iskrze wracamy do pisania, które ma nam sprawiać przy-je-mno-ść. Bez limitu znaków, sztywnych zasad, krytyki, czepiania się przecinków, składni i literówek.

Jeśli kiedykolwiek pisałaś albo lubisz pisać Iskra i Kącik Pisarski jest dla Ciebie ❤️
Iskra Platforma Kreatywnych Kobiet

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *