Platforma
Kreatywnych Kobiet

6 miesięcy pełnych inspiracji, motywacji, kobiecego wsparcia i dodawania sobie skrzydeł.

Iskra to platforma online dla Kobiet, które chcą kreatywnie spędzać czas, uczyć się nowych rzeczy i twórczo rozwijać.

To prywatna, bezpieczna i pluszowa przestrzeń, w której możemy rozkręcić (albo odkurzyć) swoje zainteresowania, dzielić się swoją pasją i poznać Kobiety, które myślą i czują podobnie.

Co zyskujesz dołączając do Iskry?

Stajesz się częścią społeczności Kobiet, które pragną w końcu znaleźć czas dla i na siebie, twórczo się rozwijać i realizować niezależnie od wieku, doświadczenia, wykształcenia i roli jaką pełnią w życiu.

Uczestniczysz w webinarach i warsztatach na żywo, poszerzasz zainteresowania, wracasz do tworzenia, znajdujesz czas na pisanie, malowanie, rysowanie i rozwijanie zupełnie nowych, kozackich umiejętności.

Dostajesz dostęp do prywatnej, bezpiecznej i pluszowej przestrzeni online, w której możesz dzielić się swoją pasją, opowiadać o swojej twórczości i wszystkim co Cię kręci we wspierającej i bezpiecznej atmosferze.

Co dzieje się w trakcie Iskry?

W trakcie Iskry będą odbywać się webinary i warsztaty na żywo oraz comiesięczny Open Mic Night w trakcie, którego chętne Iskierki będą mogły opowiedzieć o swojej twórczości, pokazać jej efekty, opowiedzieć o swoim miejscu w sieci, zareklamować się, podzielić się swoim pomysłem bądź zaprezentować swoje umiejętności.

W pierwszej edycji Iskry (04.04 – 04.10.2022 r.) zapraszam Cię na:

 • warsztaty fotograficzne „Kreuj sercem, działaj z głową – co robić, żeby zdjęcia wychodziły tak jak chcemy” 
 • warsztaty „Akwarela i tusz – okiełznaj twórcze narzędzia” 
 • kurs „Czas na to, co DLA CIEBIE ważne – (nie)Chaotyczne planowanie dla kreatywnych”
 • warsztaty „Twórcze malowanie” 
 • cykl wykładów „Innowatorki, indywidualistki, ikony – inspirujące biografie dwudziestowiecznych artystek” 
 • kącik pisarski, a w nim sesje pisanie NA ŻYWO i Temat Miesiąca na rozhajcowanie pisarskiej Iskry
 • mój program “Od Iskry do ognia – jak rozhajcować płomień swojej twórczości i dzielić się nim w sieci”
 • comiesięczna Open Mic Night

Każdy webinar będzie nagrywany i dostępny przez cały czas trwania Iskry. Będziesz mogła w każdej chwili nadrobić oglądanie, odświeżyć wiedzę i zadać pytanie Ekspertce. 

Warsztaty na żywo (w ramach programu Twórcze Malowanie) i sesje pisania na żywo będą odbywać się we wtorki i nie będą nagrywane – te zajęcia warto od razu wpisać w kalendarz.

Każdy z webinarów i warsztatów prowadzi Ekspertka, którą znam, cenię i wiem, że w trakcie swojego programu stworzy pełną wsparcia i kreatywnej energii atmosferę.

Webinary i warsztaty

Kreuj sercem, działaj z głową – co robić, żeby zdjęcia wychodziły tak jak chcemy

W trakcie 6 webinarów Anka wytłumaczy nam o co chodzi z perspektywą, światłem, kadrowaniem, kolorem i kompozycją, pokaże proste triki na fajne zdjęcie w nudnym miejscu, opowie o sprzęcie i nauczy nas cykać ostre selfiaczki nie tylko z rąsi. Zyskamy wiedzę i podstawy, żeby stworzyć własny fotograficzny styl i zawojować nie tylko Insta.

Foto-webinary będą odbywać się RAZ W MIESIĄCU (kwiecień-wrzesień) i BĘDĄ NAGRYWANE.

Akwarela i tusz – okiełznaj twórcze narzędzia

W trakcie 4 webinarów Paulina przygotuje nas do tworzenia akwarelą i tuszem, omówi niezbędne materiały i akcesoria, rozłoży na części techniki malowania i pokaże najciekawsze metody pracy. W trakcie dwóch dodatkowych spotkań na żywo będziemy mogły porozmawiać z nią o naszych pracach, rozwiać wątpliwości i o wszystko zapytać.

Webinary Pauliny będą odbywać się RAZ W MIESIĄCU (kwiecień-lipiec) i będa NAGRYWANE.

Czas na to, co DLA CIEBIE ważne – (nie)Chaotyczne planowanie dla kreatywnych

W trakcie 6 webinarów Asia nauczy nas jak znajdować czas na kreatywność w naszej zapracowanej codzienności. Dowiemy się jak zapanować nad chaosem i zaplanować tydzień i miesiąc uwzględniając czas dla siebie, na tworzenie i bycie kreatywną.

Webinary Asi będą odbywać się DWA RAZY W MIESIĄCU (maj-lipiec) i będa NAGRYWANE.

Twórcze malowanie

W trakcie cyklu warsztatów Katarzyny poznamy różne techniki tworzenia na papierze, ale nie będziemy testować swoich umiejętności, a odkrywać swoją kreatywność. Radość, dobra zabawa i satysfakcja z siebie i z tworzenia gwarantowana. Na cały cykl składają się 3 tematyczne spotkania. W trakcie Iskry odbędą się dwa cykle, czyli 6 warsztatów. Każdy warsztat będzie miał inne ćwiczenie przywracające uwagę i inny kierunek rozmowy, za każdy razem będzie działo się coś nowego i pobudzającego.

Daty warsztatów na żywo: 12 kwietnia, 10 maja, 14 czerwca, 12 lipiec, 9 sierpień, 20 wrzesień. Godzina 19:00. UWAGA: WARSZTATY NIE BĘDA NAGRYWANE.

Innowatorki, indywidualistki, ikony – inspirujące biografie XX-wiecznych artystek

Podczas sześciu spotkań z Martyną przyjrzymy się obrazom, grafikom i rzeźbom wyjątkowych artystek tworzących w XX wieku. Spróbujemy odszukać w nich fragmentów ich życia i przemyśleń, które mogą stać się inspiracją w naszej twórczej codzienności.  

Teaser Każda inna: bezkompromisowa „księżniczka sztuki polskiej”, prekursorka modernizmu, najsmutniejsza ikona popkultury, królowa art déco, rekordowa rzeźbiarka tkanin, babcia performansu. Łączy je płeć, ale to nie ona je definiuje. Najwięcej mówi o nich ich sztuka.

Spotkania będą odbywać się RAZ W MIESIĄCU (kwiecień-wrzesień) i BĘDĄ NAGRYWANE.

Sesje pisanie na żywo

45 min wspólnego pisania na temat, który przedstawię na początku naszego spotkania. Interpretacja tematu i forma tekstów jest absolutnie dowolna, chodzi o rozpisanie się i złapanie flow, bejbi! Po zakończeniu pisania chętne Uczestniczki przeczytają na głos swoje teksty (planuję do 15 czytających na spotkanie i ABSOLUTNIE nie ma takiego obowiązku :) )

Daty sesji: 19 kwietnia, 17 maja, 21 czerwca, 19 lipca, 16 sierpnia, 27 września. Godzina 19:00 Sesje pisania NIE BĘDĄ nagrywane.

Kącik Pisarski

Przestrzeń pod moją opieką, w której będziemy dzielić się swoimi tekstami, pytać o rady i rozwiewać pisarskie wątpliwości w bezpiecznej i pełnej wsparcia atmosferze. Co miesiąc podejmiemy też błyszczący Temat Miesiąca, który wyznaczy ogólny kierunek naszych tekstów na kolejne 30 dni.

Od Iskry do ognia – jak rozhajcować płomień swojej twórczości i dzielić się nim w sieci

Na mój program składają się 4 spotkania na żywo (kwiecień, maj, czerwiec i wrzesień) i dostęp do dwóch nagrań webinarów z cyklu Pisz i Błyszcz (uwalniany kolejno w lipcu i sierpniu). Pomogę Ci rozprawić się z obawami związanymi z dzieleniem się swoją twórczością w sieci, podpowiem jak pisać i mówić (a nie przynudzać) o sobie i swojej twórczości, czym podsycać kreatywność, gdzie szukać inspiracji i jak radzić sobie z krytyką.

Open Mic Night

W każdy ostatni piątek miesiąca chętne Uczestniczki Iskry będą mogły podzielić się z resztą naszej społeczności swoją twórczością. W trakcie spotkania na żywo każda z chętnych Iskierek będzie miała swoje 10 minut z dostępem do mikrofonu i kamerki. Będzie mogła opowiedzieć o swojej pasji i o tym co robi, pokazać swoją twórczość, zareklamować swoje miejsce w sieci, przeczytać swoje teksty, zaśpiewać, zagrać na jakimś instrumencie, zatańczyć albo wyrecytować swoje wiersze.

Limit miejsc: 12 na każdym spotkaniu, liczy się kolejność zgłoszeń po ogłoszeniu zapisów.

To pierwsza edycja Iskry, dlatego cena pełnego dostępu na całe 6 miesięcy jest absolutnie wyjątkowa. Jeśli zaufasz nam już teraz i zdecydujesz się dołączyć do pierwszej edycji Iskry na pełne 6 miesięcy cena dostępu na kolejne otwarcia będzie dla Ciebie taka sama. 

Bo jeśli Iskra zamieni się w prawdziwy ogień drugą edycję z zupełnie nowymi webinarami i warsztatami planuję już na październik 2022 r.

Ekspertki

Aleks Makulska
Aleks Makulska
Prowadzę Kącik Pisarski, Sesje pisania na żywo i program „Od Iskry do ognia – jak rozhajcować płomień swojej twórczości i dzielić się nim w sieci”

Wymyśliłam i stworzyłam Iskrę. Piszę bloga, teksty na strony internetowe i dziennik, który jest moim Zeszytem Krótkich Myśli. Prowadzę kursy i warsztaty kreatywnego pisania, Klub Otwartej Szuflady, Pisalnię. Kocham psy i uważam, że adopcja Kudłatych Dusz zmienia życie. Na lepsze.
Anka Kawalec
Anka Kawalec
Prowadzi dla nas foto-warsztaty „Kreuj sercem, działaj z głową – co robić, żeby zdjęcia wychodziły tak jak chcemy”

„Mam na imię Anka, mam 2 psy, a moją pasją są podróże dobra kawa i fotografia. Kocham przyrodę, spokój lasów i niekończące się ścieżki. Patrzę na świat jak na fascynujące obrazy i próbuję zamykać je w fotografiach. Chciałabym zaszczepić innym iskrę fotografowania, bo wiem, że im głębiej w fotografie wnikamy i im częściej patrzymy na świat przez wizjer aparatu, tym więcej piękna dostrzegamy.”
Katarzyna Frelik
Katarzyna Frelik
Prowadzi dla nas warsztaty „Twórcze malowanie”

„Żyję w zgodzie ze sobą, szukam swojej drogi do szczęścia i z każdym rokiem odkrywam coś nowego. Dziś już wiem, że kocham tworzyć, a najbardziej rysować, ale również pisać. 6 lat pisania bloga doprowadziło mnie do powrotu do rysowania. Tworzę i namawiam innych to twórczej ekspresji. Prywatnie kocham góry, jogę i ludzi, a oprócz tego… rysowanie i pisanie. Bez tych dwóch rzeczy nie jestem w stanie już funkcjonować. To moje być i nie być, tak bardzo to kocham.”
Martyna Kliks
Martyna Kliks
Prowadzi dla nas wykłady „Innowatorki, indywidualistki, ikony
inspirujące biografie dwudziestowiecznych artystek”

“Jestem historyczką sztuki, od ponad 10 lat piszę i opowiadam o sztuce, i wciąż bardzo to lubię! Przez ten czas poprowadziłam kilkadziesiąt wykładów i warsztatów, z których słuchacze wychodzili (przeważnie) uśmiechnięci. Moje teksty możecie przeczytać m.in. na portalu Niezła Sztuka i Historia: poszukaj, a opowieści posłuchać w moim podcaście „Gablotki” o polskich muzeach i ich kolekcjach.
Uważam, że sztuka jest dla każdego, a nie dla wybranych. Każdy może znaleźć w niej coś dla siebie, jeśli tylko chwilę poszuka albo jeśli ma dobrą przewodniczkę ;)”
Paulina Grzybowska
Paulina Grzybowska
Prowadzi dla nas warsztaty „Akwarela i tusz – okiełznaj twórcze narzędzia”

„Zostawiłam serce w lisiej norze na Roztoczu – stamtąd bije i daje mi energię, aby pisać i malować. Kocham akwarele i tusz. Maluję ptaki, a potem dopowiadam ich historie słowami. Piszę, a Wiedźma w mojej duszy rzuca zaklęcia na przeklętego wewnętrznego krytyka. Składam historię Szebory, idąc Którędykolwiek do celu, którego nie znam.”
Joanna Krzemińska
Joanna Krzemińska
Poprowadzi dla nas kurs „Czas na to, co DLA CIEBIE ważne – (nie)Chaotyczne planowanie dla kreatywnych”

“Jestem pisarką, basistką, Wiedźmą z Szuflady, introwertyczką, a przy tym psią mamą dwóch prawie owczarzyc. Najchętniej odpoczywam w otoczeniu zieleni lub przy ulubionej muzyce, udając, że występuję w teledysku, ale lubię też zastygnąć przy komputerze, grając w gry lub oglądając seriale. Dwa lata temu, po długiej przerwie, wróciłam do pisania i to przypomniało mi, jak ważne są artystyczne odskocznie. Teraz dzielę się swoimi pomysłami na to, jak w codziennym życiu znaleźć czas na twórczość.”

Karnet

3 miesiące
357 pln
119pln
/miesiąc
 • dostęp do prywatnej platformy
 • dostęp do webinarów i warsztatów odbywających sę zgodnie z harmonogramem do końca czerwca
Mega
6 miesięcy
498 pln
83pln
/miesiąc
 • dostęp do prywatnej platformy
 • dostęp do pełnej oferty webinarów, warsztatów odbywających się zgodnie z harmonogramem do końca września
 • możliwość przedłużenia udziału w Iskrze w tej samej cenie

FAQ

Gdzie dzieje się Iskra?

Iskra dzieje się na prywatnej platformie online niezależniej od pulsującego reklami fb i insta,  do której dostęp (link do logowania) dostaniesz mailem 04.04 (poniedziałek) o godzinie 19:00.

Jak dołączyć do Iskry?

Do Iskry możesz dołączyć wykupując dostęp do naszej platformy na pełne 6 miesięcy (czyli do 04.10.2022 r.) bądź na 3 miesiące (czyli do 04.07.2022 r.) 

WAŻNE: wykupując udział na 3 miesiące weźmiesz udział jedynie w części webinarów planowanych na tę edycję Iskry.

Czy Iskra trwa tylko pół roku?

To pierwsza edycja i pierwsze otwarcie Iskry. Jeśli wybuchnie prawdziwym ogniem kolejną półroczną edycję z nowymi kursami i warsztatami planuję od października 2022r.

Czy po upływie 3 miesięcy mogę przedłużyć dostęp do Iskry na kolejne 3?

Tak, jeśli zdecydujesz się na dołączenie do Iskry tylko na 3 pierwsze miesiące będziesz mogła przedłużyć dostęp przed ich upływem dokładnie w takiej samej cenie. Ale przelicz sobie wszystko, bo taka opcja jest dużo mniej opłacalna niż dołączenie od razu na pół roku.

Czy mogę rozłożyć płatność za dostęp do Iskry na raty?

Tak, każdą płatność możesz rozłożyć na raty wybierając w opcjach płatności TPAY RATY.

Co jeśli przegapię webinar?

Każdy z webinarów jest nagrywany i zostaje na Iskrze. Możesz w każdej chwili nadrobić oglądanie, odświeżyć wiedzę i zadać pytanie Ekspertce.

Co jeśli nie będę mogła uczestniczyć w warsztatach malowania albo sesji pisania na żywo?

Niestety przepadają. Ale zawsze możesz dołączyć na kolejnych, każde spotkanie w ramach warsztatów malowania i sesji pisania stanowi odrębna całość, ciągłość uczestniczenia nie jest konieczna.

Gdzie odbywają się webinary i warsztaty na żywo i gdzie można później obejrzeć ich nagrania?

Aktywny link do każdego spotkania na żywo będzie publikowany na Iskrze, ale samo spotkanie będzie odbywało się na platformie Google meet (nie musisz mieć na niej konta). Nagrania z webinarów będą publikowane i dostępne na Iskrze dzień po ich transmisji na żywo.

Czy mogę zrezygnować, jeśli Iskra mi się nie spodoba?

Tak, masz na to 8 dni od startu Iskry, czyli do 11.04.2022 roku. Rezygnację należy przesłać mailem na adres aleks.makulska@gmail.com. Zwrot wpłaty nastąpi tą samą drogą, którą dokonano płatności.

© Aleksandra Makulska 2022