Platforma
Kreatywnych Kobiet

6 miesięcy pełnych inspiracji, motywacji, kobiecego wsparcia i dodawania sobie skrzydeł.

Iskra to platforma online dla Kobiet, które chcą kreatywnie spędzać czas, uczyć się nowych rzeczy i twórczo rozwijać.

To prywatna, bezpieczna i pluszowa przestrzeń, w której możemy rozkręcić (albo odkurzyć) swoje zainteresowania, dzielić się swoją pasją i poznać Kobiety, które myślą i czują podobnie.

Co zyskujesz dołączając do Iskry?

Stajesz się częścią społeczności Kobiet, które pragną w końcu znaleźć czas dla i na siebie, twórczo się rozwijać i realizować niezależnie od wieku, doświadczenia, wykształcenia i roli jaką pełnią w życiu.

Uczestniczysz w webinarach i warsztatach na żywo, poszerzasz zainteresowania, wracasz do tworzenia, znajdujesz czas na pisanie, malowanie, rysowanie i rozwijanie zupełnie nowych, kozackich umiejętności.

Dostajesz dostęp do prywatnej, bezpiecznej i pluszowej przestrzeni online, w której możesz dzielić się swoją pasją, opowiadać o swojej twórczości i wszystkim co Cię kręci we wspierającej i bezpiecznej atmosferze.

Co dzieje się w trakcie Iskry?

W trakcie Iskry będą odbywać się webinary i warsztaty na żywo, spotkania Klubu Czułej Czytelniczki oraz comiesięczny Wieczór Otwartego Mikrofonu w trakcie, którego chętne Iskierki będą mogły opowiedzieć o swojej twórczości, podzielić pasją, bądź zaprezentować swoje umiejętności.

W drugiej edycji Iskry (17.10.2022 r. – 14.04.2023 r.) zapraszam Cię na:

 • cykl webinarów fotograficznych „Jak robić lepsze zdjęcia telefonem
 • cykl webinarów „Hau Creative. Na pohybel psiej nudzie”
 • cykl warsztaty na żywo „Akwarela i tusz – namalujmy to!”
 • cykl warsztatów na żywo „Świat kolażu – mój świat” 
 • cykl webinarów ogrodniczych „Kochaj, uprawiaj i jedz” 
 • cykl warsztatów na żywo „Twórcze malowanie 2.0”
 • cykl spotkań „Z marginesu historii sztuki – o polskich artystkach, które powoli wychodzą z cienia”
 • kącik pisarski, a w nim Sesje pisanie NA ŻYWO i Temat Miesiąca na rozhajcowanie pisarskiej Iskry
 • comiesięczny Wieczór Otwartego Mikrofonu
 • comiesięczny Kreatywny Wtorek, czyli czas na wspólne tworzenie
 • comiesięczne spotkania Klubu Czułej czytelniczki

Każdy webinar będzie nagrywany i dostępny przez cały czas trwania Iskry. Będziesz mogła w każdej chwili nadrobić oglądanie, odświeżyć wiedzę i zadać pytanie Ekspertce. 

Warsztaty na żywo (w ramach cyklu Twórcze Malowanie 2.0, Akwarela i tusz oraz Świat kolażu) oraz Sesje pisania na żywo będą odbywać się na żywo i NIE BĘDĄ nagrywane – te zajęcia warto od razu wpisać w kalendarz.

Każdy z webinarów i warsztatów prowadzi Ekspertka, którą znam, cenię i wiem, że w trakcie swojego programu stworzy pełną wsparcia i kreatywnej energii atmosferę.

Webinary i warsztaty

Jak robić lepsze zdjęcia telefonem

Fotografowanie to chwytanie i zatrzymywanie najpiękniejszych chwil w kadrze. Pomaga otworzyć oczy na to, co się wokół nas dzieje. Uczy nas inaczej patrzeć na otaczający nas świat. W trakcie 4 webinarów Anita pokaże nam jak patrzeć na ten świat przez obiektyw aparatu w telefonie i powie co robić, by nasze zdjęcia z telefonu były coraz lepsze.

Foto-webinary będą odbywać się RAZ W MIESIĄCU (październik-styczeń) i BĘDĄ NAGRYWANE.

Akwarela i tusz – namaluj to!

W trakcie 6 warsztatów na żywo z Pauliną namalujemy konkretne obiekty, np. galaktykę czy krajobraz. Połączymy przy tym kilka technik, przede wszystkim akwarele i tusz. Przed każdym zajęciami dostaniemy listę potrzebnych materiałów. Na zajęciach będziemy malować, luźno trzymając się dostarczonych referencji, a przede wszystkim RAZEM – krok po kroku, z podpowiedziami Pauliny, która odpowie na wszystkie pytania nurtujące początkujące twórczynie.

Daty warsztatów na żywo: 26.10, 23.11, 14.12, 18.01, 22.02 i 22.03. Godzina 20:30 UWAGA: WARSZTATY NIE BĘDĄ NAGRYWANE.

HAU CREATIVE. 
Na pohybel psiej nudzie!

W trakcie 6 webinarów z Szałką usłyszysz co mówi do Ciebie Twój psijaciel, dowiesz się jak stać się dla niego super człowiekiem i co zrobić, aby nuda nie rozsiadła się u Was na kanapie. Wspólnie poszukacie
odpowiedzi na to, co sprawia mu największą przyjemność i co w jego duszy drzemie. Od iskierki na spotkaniach rozpalisz z kudłatym ogień relacji!

Webinary Szałki będą odbywać się RAZ W MIESIĄCU (październik-marzec) i BĘDĄ NAGRYWANE.

Twórcze malowanie 2.0

W trakcie 5 warsztatów na żywo z Katarzyną będziemy pobudzać swoją kreatywność poprzez malowanie i rysowanie
na papierze. Przekonamy się, że każda z nas może tworzyć i ma w sobie pokłady kreatywności. Ważne: w żadnym wypadku nie będziemy testować swoich umiejętności, w trakcie warsztatów chodzi wyłącznie o przyjemność i zrobienie czegoś dla siebie. Na cykl Twórcze Malowanie 2.0 składa się wprowadzający webinar (nagrywany) i 5 spotkań na żywo.

Daty warsztatów na żywo: 15.11, 13.12, 17.01, 14.02, 14.03. Godzina 19:00. UWAGA: WARSZTATY NIE BĘDA NAGRYWANE.

Kochaj, uprawiaj i jedz

W trakcie 6 webinarów z Majkelem dowiemy się czym jest głębokie przeżycie ekologiczne, jak praca w ogrodzie wpływa na naszą głowę i co to znaczy uprawiać rośliny w zgodzie z naturą. Pod koniec zimy do teorii dołożymy praktykę, zaczniemy prowadzić dziennik ogrodniczki i przygotujemy się do sadzenia warzyw na grządkach i na balkonach. Będziemy dzielić się doświadczeniami (i zdjęciami!) naszych wzrastających nasion i sadzonek.

Spotkania będą odbywać się RAZ W MIESIĄCU (listopad-kwiecień) i BĘDĄ NAGRYWANE.

Świat kolażu – mój świat

Magdalena zaprosi nas na wspólną podróż do świata obrazu, na chwilę dla siebie spędzoną w bezpiecznej kreatywnej przestrzeni. Będzie naszą przewodniczką wśród symboli i zaklętych w nich
emocji, pokazując jak wiele może dać praca z obrazami, które są nam bliskie. Nauczymy się od czego zacząć i jak stworzyć własny kolażowy świat. Magdalena pomoże nam w kwestiach
technicznych dotyczących materiałów i narzędzi, opowie o kompozycji, kolorach, technice kolażu i do czego można ją wykorzystać. Na cykl „Świat kolażu – mój świat” będzie składać się 5 warsztatowych spotkań.
Daty warsztatów na żywo: 4.11, 2.12, 6.01, 3.02. 3.03 Godzina 19:00. UWAGA: WARSZTATY NIE BĘDA NAGRYWANE.

Z marginesu historii sztuki – o polskich artystkach, które powoli wychodzą z cienia

Podczas 6 spotkań z Martyną poznamy bliżej polskie artystki, które zawojowały męski świat sztuki. Ich historie i twórczość uczą wytrwałości, a przede wszystkim są dowodem na to, że prawdziwa pasja może pokonać wiele przeciwności. wieku. Niektóre z nich są znane, inne prawie w ogóle. Choć mówi się o nich coraz więcej, to wciąż za mało. Przeniesiemy je z cienia w światło naszych reflektorów!

Spotkania będą odbywać się RAZ W MIESIĄCU (październik-marzec) i BĘDĄ NAGRYWANE.

Kącik Pisarski i Sesje pisanie na żywo

Tutaj dzielimy się naszymi tekstami i gadamy o pisaniu w bezpiecznej i pełnej wsparcia atmosferze. Mamy #TematMiesiąca i #ĆwiczenieTygodnia dla wszystkich Pisarek, które szukają inspiracji i nowych tematów na rozpisanie się.
Raz w miesiącu spotykamy się na Sesji Pisania na Żywo, czyli
45 min wspólnego pisania na temat, który przedstawię na początku spotkania. Interpretacja ćwiczenia i forma tekstów jest absolutnie dowolna. Po zakończeniu pisania chętne Uczestniczki czytają na głos swoje teksty (planuję do 15 czytających na spotkanie i ABSOLUTNIE nie ma takiego obowiązku :) )

Daty Sesji Pisania na żywo: 18.10, 22.11, 20.12, 24.01, 21.02, 21.03 Godzina 19:00 Sesje pisania NIE BĘDĄ nagrywane.

Wieczór Otwartego Mikrofonu

W każdy ostatni piątek miesiąca chętne Uczestniczki Iskry będą mogły podzielić się z resztą naszej społeczności swoją pasją. W trakcie spotkania na żywo każda z chętnych Iskierek będzie miała swoje 10 minut z dostępem do mikrofonu i kamerki. Będzie mogła opowiedzieć o swojej pasji i o tym co robi, pokazać swoją twórczość, zareklamować swoje miejsce w sieci, przeczytać swoje teksty, zaśpiewać, zagrać na jakimś instrumencie, zatańczyć albo wyrecytować swoje wiersze.

Limit miejsc: 10 na każdym spotkaniu, liczy się kolejność zgłoszeń po ogłoszeniu zapisów

Klub Czułej Czytelniczki

Wirtualny klub książki, w ramach którego co miesiąc czytamy dwie książki i raz w miesiącu spotykamy się, żeby o nich pogadać. Jedyne takie miejsce w sieci. Rozmawiamy o fragmentach, które nas poruszyły, o tym co nas rozbawiło, a co wkurzyło, którą postać polubiłyśmy, a którą wręcz przeciwnie. Spotkania KCzCz to jedna z moich najulubieńszych części Iskry.

Daty spotkań Klubu: 28.10, 29.11, 29.12, 26.01, 23.02, 24.03 Godzina: 19:00.

Kreatywny Wtorek

Raz w miesiącu spotykamy się online, z włączonymi kamerkami, żeby ROBIĆ RZECZY. Kreatywne, twórcze, rozwijające, swoje. Malujemy, rysujemy, kolorujemy, piszemy, dziergamy, kolażujemy, zaczynamy nowe projekty i kończymy te rozgrzebane. To jest randka z naszą twórczością, czas tylko dla nas, sposób na walkę z prokrastynację i motywacje, żeby wpisać naszą pasję na stałe w kalendarz. Bez żadnych rozpraszaczy i wymówek.

Daty Kreatywnych Wtorków: 1.11, 27.12, 31.01, 28.02, 28.03., 11.04. Godzina: 19:00.

To już druga edycja Iskry. Przez ostanie miesiące z niewielkiego płomienia zamieniła się w prawdziwy OGIEŃ, dlatego tym razem wprowadzmy po raz pierwszy limit dostępnych miejsc.

W edycji październik 2022 – kwiecień 2023 czekamy w sumie na 100 Iskierek.

Dołączając do nas JUŻ TERAZ otrzymujesz nie tylko karnet na całe 6 miesięcy, ale również pierwszeństwo przy przedłużaniu udziału na kolejne edycje i gwarancję zamrożenia ceny dostępu do końca istnienia Iskry.

Opinie

Ekspertki

Aleks Makulska
Aleks Makulska
Prowadzę Kącik Pisarski i Sesje pisania na żywo, Klub Czułej Czytelniczki, Wieczory Otwartego Mikrofonu i Kreatywne Wtorki.

Wymyśliłam i stworzyłam Iskrę. Piszę bloga, teksty na strony internetowe i dziennik, który jest moim Zeszytem Krótkich Myśli. Prowadzę kursy i warsztaty kreatywnego pisania, Klub Otwartej Szuflady, Pisalnię. Kocham psy i uważam, że adopcja Kudłatych Dusz zmienia życie. Na lepsze.
Anita Demianowicz
Anita Demianowicz
Prowadzi dla nas foto-warsztaty „Jak robić lepsze zdjęcia telefonem”

„Jestem absolwentką Polskiej Szkoły Reportażu, autorką książki podróżniczej „Końca świata nie było” oraz projektów fotograficznych: „Stroje regionalne świata” i „Szlakiem gdańskiego rzemiosła” . Moje teksty i zdjęcia można znaleźć w magazynach Kontynenty, Podróże, Poznaj Świat, Rowertour., regularnie publikuję również na mojej stronie. Organizuję prezentacje, kursy i warsztaty podróżnicze oraz fotograficzne Wyzwolone Migawki, w których uczę kobiety fotografować i edytować zdjęcia. Jedno z moich ulubionych zdjęć, które zrobiłam nocą na wulkanie Acatenango w Gwatemali, zostało wyróżnione w prestiżowym konkursie Photographer of the Year.”
Katarzyna Frelik
Katarzyna Frelik
Prowadzi dla nas warsztaty „Twórcze malowanie”

„Żyję w zgodzie ze sobą, szukam swojej drogi do szczęścia i z każdym rokiem odkrywam coś nowego. Dziś już wiem, że kocham tworzyć, a najbardziej rysować, ale również pisać. 6 lat pisania bloga doprowadziło mnie do powrotu do rysowania. Tworzę i namawiam innych to twórczej ekspresji. Prywatnie kocham góry, jogę i ludzi, a oprócz tego… rysowanie i pisanie. Bez tych dwóch rzeczy nie jestem w stanie już funkcjonować. To moje być i nie być, tak bardzo to kocham.”
Martyna Kliks
Martyna Kliks
Prowadzi dla nas cykl spotkań „Z marginesu historii sztuki – o polskich artystkach, które powoli wychodzą z cienia”.

“Jestem historyczką sztuki, od ponad 10 lat piszę i opowiadam o sztuce, i wciąż bardzo to lubię! Przez ten czas poprowadziłam kilkadziesiąt wykładów i warsztatów, z których słuchacze wychodzili (przeważnie) uśmiechnięci. Moje teksty możecie przeczytać m.in. na portalu Niezła Sztuka i Historia: poszukaj, a opowieści posłuchać w moim podcaście „Gablotki” o polskich muzeach i ich kolekcjach.
Uważam, że sztuka jest dla każdego, a nie dla wybranych. Każdy może znaleźć w niej coś dla siebie, jeśli tylko chwilę poszuka albo jeśli ma dobrą przewodniczkę ;)”
Paulina Grzybowska
Paulina Grzybowska
Prowadzi dla nas warsztaty „Akwarela i tusz – namaluj to!”

„Zostawiłam serce w lisiej norze na Roztoczu – stamtąd bije i daje mi energię, aby pisać i malować. Kocham akwarele i tusz. Maluję ptaki, a potem dopowiadam ich historie słowami. Piszę, a Wiedźma w mojej duszy rzuca zaklęcia na przeklętego wewnętrznego krytyka. Składam historię Szebory, idąc Którędykolwiek do celu, którego nie znam.”
Michał Makulski
Michał Makulski
Poprowadzi dla nas cykl webinarów „Kochaj, uprawiaj i jedz”

“W poprzednim życiu byłem pedagogiem, wychowawcą w podstawówce i analitykiem w Komendzie Głównej Policji. Teraz pracuję zdalnie pisząc programy komputerowe, mieszkam na wsi i uczę się uprawiać warzywa w zgodzie z naturą. Skończyłem studia rolnicze na SGGW i kurs hortiterapii. Kocham psy i jestem wege. Prowadzę na Insta profil Uziemiony.
Kasia Szałkowska
Kasia Szałkowska
Prowadzi dla nas cykl webinarów „Hau Creative. Na pohybel psiej nudzie”.

“Szałka, psia trenerka – tak wołają na mnie w internecie. Zafiksowana w psiej komunikacji i budowaniu relacji z psem. Matka dwóch kudłatych psich stworków – Aslana i Nelli, zwanej Bobek. Nie potrafię być sztywną panią trener uczącą siadu, gdy pies w tym momencie mówi mi coś ważniejszego. Kocham
obserwować jak ludzie zaczynają rozumieć psią mowę i jak psy wracają do gadania po, często wielu latach życia w ciszy. Jestem wyznawczynią dawania psu wyboru i podążania za nim. Po godzinach pakujemy się z moją kudłatą ekipą w busika SzałVana i pędzimy na zwiedzanie dzikich rejonów świata.”
Magdalena Hasenbeck
Magdalena Hasenbeck
Prowadzi dla nas warsztaty „Świat kolażu – mój świat”

„Jestem arteterapeutką, a kolażem zajmuję się od kikudziesięciu lat. Tworzenie jest dla mnie refleksją nad tym co tu i teraz, pomaga w uchwyceniu tego co porusza moje wnętrze. Zbieram wrażenia, odczucia, zachwyty i opowiadam o nich w moich pracach. To co przekazuje na warsztatach to zaproszenie, zachęta do tworzenia nie tylko dla zabawy, ale również do zatrzymania się na chwilę i opowiedzenia własnej historii. Wieloletnia praktyka z uczestnikami warsztatów kolażu, utwierdza mnie w przekonaniu, że proces twórczy, manualny, kreatywna przestrzeń do wyrażenia siebie jest potrzebna.”


Materiały dostępne z 1. edycji Iskry

Kurs: Czas na to, co DLA CIEBIE ważne – (nie)Chaotyczne planowanie dla kreatywnych (6 webinarów).

Dżoana (autorka bloga Chaotyczny Niecodziennik) radzi jak znajdować czas na kreatywność w naszej zapracowanej codzienności. Podpowiada jak zapanować nad chaosem i zaplanować tydzień i miesiąc uwzględniając czas dla siebie, na tworzenie i bycie kreatywną.

Kurs: Kreuj z sercem, działaj z głową – co robić, żeby zdjęcia wychodziły tak jak chcemy (6 webinarów)

Anka (fotografka i autorka bloga PufoŚwiat) opowiada o kadrowaniu, świetle, kompozycji i perspektywie, uczy pozować i robić selfiaczki (nie tylko z piesełami) oraz odpowiada na pytania, czy sprzęt ma znaczenie, a także jak stworzyć własny fotograficzny styl.

Warsztaty: Akwarela i tusz – okiełznaj twórcze narzędzia! (4 nagrania)

Paulina (Którędykolwiek) omawia materiały, akcesoria oraz techniki malowania akwarelami oraz tuszem. Podpowiada od czego zacząć malować, żeby się nie zniechęcić i cieszyć procesem tworzenia.

Kurs: Od iskry do ognia – jak rozhajcować ogień swojej twórczości i odważnie dzielić się nim w sieci (6 webinarów)

Mój autorski cykl spotkań, który obudzi w nas kreatywną bestię. Opowiadam o autentyczności w czasach Instagrama, kreatywnym dziennikowaniu i radzeniu sobie z krytyką. Podpowiadam jak pisać, żeby nie przynudzać i daję wskazówki jak przygotować stronę “o mnie”.

Cykl spotkań: Innowatorki, indywidualistki, ikony – inspirujące biografie dwudziestowiecznych artystek (6 webinarów)

Martyna (Gablotki) opowiada o obrazach, grafikach i rzeźbach wyjątkowych artystek tworzących w XX wieku. Szuka w nich fragmentów ich życia i przemyśleń, które mogą stać się inspiracją w naszej twórczej codzienności.

Cykl spotkań: Wieczór Otwartego Mikrofonu (6 nagrań)

Cykl spotkań z Uczestniczkami Iskry, które w trakcie kilkunastominutowych wystąpień opowiadają o sobie i swojej pasji.

Dołącz do nas i rozpal swoją Iskrę!

Mega
Karnet
6 miesięcy
570 pln
95pln
/miesiąc
 • dostęp do prywatnej platformy
 • dostęp do pełnej oferty webinarów, warsztatów odbywających się zgodnie z harmonogramem do końca września
 • możliwość przedłużenia udziału w Iskrze w tej samej cenie

FAQ

Gdzie dzieje się Iskra?

Iskra dzieje się na prywatnej platformie online niezależnej od pulsującego reklamami fb i insta,  do której dostęp (link do logowania) dostaniesz mailem 17.10.2022 (poniedziałek) o godzinie 19:00.

Jak dołączyć do Iskry?

Do Iskry możesz dołączyć wykupując karnet na 6 miesięcy (dokładnie od 17.10.2022 r. do 14.04.2023 r.). UWAGA: Iskra NIE JEST platformą subskrypcyjną, ale płatność za karnet możesz rozłożyć na raty wybierając przy płatności TPAY-raty, Twisto albo PayPo.

Czy Iskra trwa tylko pół roku?

Iskra otwiera się co pół roku z zupełnie nowym kreatywnym programem

Czy Iskra jest platformą subskrypcyjną?

Nie, dostęp do Iskry wykupujesz w formie karnetu na 6 miesięcy i przez ten czas masz nieograniczony dostęp do platformy online, na której możesz dzielić się swoją twórczością oraz uczestniczyć we wszystkich webinarach, warsztatach i spotkaniach na online i na żywo.

Czy mogę rozłożyć płatność za dostęp do Iskry na raty?

Tak, płatność za 6-miesięczny karnet możesz rozłożyć na raty wybierając w opcjach płatności TPAY RATY, Twisto albo PayPo.

Co jeśli przegapię webinar?

Każdy z webinarów jest nagrywany i zostaje na Iskrze. Możesz w każdej chwili nadrobić oglądanie, odświeżyć wiedzę i zadać pytanie Ekspertce.

Co jeśli nie będę mogła uczestniczyć w warsztatach malowania albo sesji pisania na żywo?

Niestety przepadają. Ale zawsze możesz dołączyć na kolejnych, każde spotkanie w ramach warsztatów malowania i sesji pisania stanowi odrębna całość, ciągłość uczestniczenia nie jest konieczna.

Gdzie odbywają się webinary i warsztaty na żywo i gdzie można później obejrzeć ich nagrania?

Aktywny link do każdego spotkania na żywo będzie publikowany na Iskrze, ale samo spotkanie będzie odbywało się na platformie Google meet (nie musisz mieć na niej konta). Nagrania z webinarów będą publikowane i dostępne na Iskrze dzień po ich transmisji na żywo.

Czy mogę zrezygnować, jeśli Iskra mi się nie spodoba?

Tak, masz na to 7 dni od startu Iskry, czyli do 23.10.2023 roku. Rezygnację prześlij mailem na adres aleks.makulska@gmail.com. Zwrot wpłaty nastąpi tą samą drogą, którą dokonano płatności.

© Aleksandra Makulska 2022