Klub Czułej Czytelniczki to wirtualny klub książki, który działa na Iskrze, Platformie Kreatywnych Kobiet od lipca 2022.

KSIĄŻKA GRUDNIA 2022

„Papierowy pałac” Miranda Cowley Heller

Papierowy pałac

Pałac w skrócie: Jedna noc zmienia bieg uporządkowanego życie Elle i stawia ją przed trudną decyzją. Peter czy Jonas? Mąż, czy przyjaciel z dzieciństwa, który stał się kochankiem? Teraźniejszość budowana od lat na solidnych podstawach, czy niepewna przyszłość oparta na przerażającej tajemnicy i trudnych wspomnieniach?

Chociaż na pierwszy rzut oka „Papierowy Pałac” wydaje się mało skomplikowanym romansem zdecydowanie bardziej pasuje do niego określenie „family noir”. To mroczna opowieść o rodzinnych sekretach, niełatwej przeszłości i o zabójstwie.

Fabuła dzieje się na dwóch płaszczyznach czasowych. Teraźniejszość to upalne, wilgotne lato, stary dom nad jeziorem i zakazana namiętność naznaczona mroczną tajemnicą. Przeszłość to historia kobiet z rodziny Elle: babki, matki, siostry i samej Elle, które zaplątane w pozory, niedopowiedzenia i kłamstwa nie potrafią zbudować wartościowych więzi.

Podczas spotkania w Klubie dużo rozmawiałyśmy o zakończeniu. o tym co mogło się zdarzyć po ostatniej, dość symbolicznej scenie i jak mogło dalej potoczyć się życie Elle. Analizowałyśmy jej relację z matką i zastanawiałyśmy się jak mogła wypłynąć na decyzje, które podejmowała nastoletnie Elle.

Dużo wątków w Pałacu prowokuje do dyskusji, postacie są wyraziste i skomplikowane, a fabuła mroczna.

I wciągająca.

Więcej propozycji książkowych i kolejne książki z KCzCz znajdziesz pod tagiem #KlubCzułejCzytelniczki na dole strony.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *