Klub Czułej Czytelniczki to wirtualny klub książki, który działa na Iskrze, Platformie Kreatywnych Kobiet od lipca 2022. Już jesienią otworzy się w formie subskrypcji dla szerszego grona Czytelniczek. Tutaj znajdziesz więcej informacji.

Książka Maja 2023

„Zanim dojrzeją granaty” Rene Karabasz

Zanim dojrzeją granaty Klub Czułej Czytelniczki
„Zanim dojrzeją granaty” Rene Karabasz Książka Maja w Klubie Czułej Czytelniczki

Granaty w skrócie: napisana w formie strumienia świadomości przejmująca historia Beki, która u progu dorosłości musi podjąć niezwykle trudną decyzję. Przybliża temat zaprzysiężonych dziewic oraz krwawej zemsty zapisanej w Kanunie, kodeksie prawa zwyczajowego, którego zasady wciąż obowiązują u podnóża albańskich Gór Przeklętych.

Kanun zniszczył Beki życie. Zmusił ją podjęcia decyzji, która doprowadziła do tragedii. Chociaż tak naprawdę Bekia nie miała wyjścia, bo czy można mówić o wolności wyboru, gdy na szali znajduje się własne życie?

Książka, którą przeczytałyśmy szybko, jednym tchem, a o której nie mogłyśmy przestać rozmawiać. Wyjątkowa ze względu na formę i porażająca historią, którą opowiada.

Na spotkaniu klubowym dużo rozmawiałyśmy o bezwzględnym podążaniu za tradycją, o zamkniętych, zatrzymanych w czasie społecznościach i o kobietach, które, żeby przeżyć muszą dostosowywać się do reguł ustanawianych przez mężczyzn.

Cytat „Dom jest tam, gdzie obcięto co skrzydła” na długo zostanie mi w myślach.

Więcej propozycji książkowych i kolejne książki z KCzCz znajdziesz pod tagiem #KlubCzułejCzytelniczki na dole strony.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *