Klub Czułej Czytelniczki to wirtualny klub książki, który działa na Iskrze, Platformie Kreatywnych Kobiet od lipca 2022. Już jesienią otworzy się w formie subskrypcji dla szerszego grona Czytelniczek. Tutaj znajdziesz więcej informacji.

KSIĄŻKA CZERWCA 2023

„Utonęła” Therese Bohman

Utonęła Therese Bohman Klub Czułej Czytelniczki
„Utonęła” Therese Bohman Książka Czerwca w Klubie Czułej Czytelniczki

„Utonęła” to gęsta od emocji historia skomplikowanej relacji dwóch sióstr rozgrywająca się w trakcie upalnego, szwedzkiego lata i deszczowej jesieni.

Młodsza, Marina, kończy studia w Sztokholmie, ma chłopaka, z którym niewiele ją łączy i niesprecyzowany plan na dalsze życie. Wydaje się trochę znudzona, rozleniwiona, skupiona na sobie. Starsza, Stella, jest w związku z dojrzałym Gabrielem, pisarzem w kryzysie twórczym, dla którego przeprowadziła się na wieś. Pracuje w urzędzie doglądając miejskiej roślinności i wydaje się wieść uporządkowane i szczęśliwe życie.

Książka zaczyna się w chwili, gdy Marina przejeżdża odwiedzić Stellę i Gabriela i od samego początku czuć, że to nie będzie przyjemna wizyta. W powietrzu ciężkim i dusznym od upałów COŚ wisi. Tajemnice, niedopowiedzenia, zmartwienia, obawy. Siostry nie potrafią ze sobą rozmawiać, a obecność Gabriela dodatkowo komplikuje ich relację prowadząc do przytłaczającej kulminacji.

„Utonęła” to powieść o tym, jak trudno uwolnić się spod wpływu dominującego partnera i wyplątać z toksycznej relacji.

Na spotkaniu klubowym długo rozmawiałyśmy o młodszej z sióstr, Marinie i zastanawiałyśmy nad motywami jej zachowania. Duże wrażenie zrobił na nas również powieściowy dom i zmieniający się wraz z porami roku ogród, który stanowiły nie tyle tło, co odbicie coraz mroczniejszej i pokręconej fabuły.

Więcej propozycji książkowych i kolejne książki z KCzCz znajdziesz pod tagiem #KlubCzułejCzytelniczki na dole strony.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *