Prowadzenia dziennika często kojarzy się z wypisywaniem się ze złych emocji, wyrzucaniem złości i zostawianiem na kartce bólu, żalu i smutku.

I dobrze, bo dziennik jest jak kołdra – zrozumie i przyjmie wszystko.

Ale żeby dziennikowanie zadziałało i pomogło na dłuższą metę, nie możemy skupiać się tylko i wyłącznie na złych emocjach. Znam osoby, które taka forma zniechęciła do dziennikowania, bo pisanie łączyły tylko z gorszymi chwilami i poczuciem bezsilności

Dlatego w dziennikowaniu ważna jest różnorodność i wychodzenie poza linie (dosłownie i w przenośni)

Zawsze powtarzam, że do regularnego pisania dziennika nie jest potrzebna żadna wena, czy samodyscyplina, ale bywa potrzebne WSPARCIE.

Stąd pomysł na workbooka „Ważne pytania. 50 tematów na wpisy dziennikowe”.

Praca z „Ważnymi pytaniami” pomoże Ci porzucić schemat zapisywania wyłącznie przygnębiających uczuć, przełamać dziennikową rutynę i w pełni wykorzystać moc pisania, żeby lepiej poznać i zrozumieć siebie.

Nauczysz się skupiać uwagę, rozpakowywać myśli z warstw nie-swoich przekonań i dostrzegać chwile, które warto zapamiętać

Do “Ważnych pytań” możesz zaglądać za każdym razem, kiedy poczujesz, że dotarłaś do ściany i potrzebujesz zresetować myśli. Tematy, które znajdziesz w środku otwierają głowę.

Ważne Pytania składają się z głównego tematu i pytań pomocniczych, na które możesz odpowiadać po kolei albo zupełnie losowo.

Oto jedno z nich:

„Jak ukształtowało Cię miejsce, w którym się wychowałaś?

Jaki wpływ miało (a może wciąż ma) na Ciebie, miejsce, w którym się urodziłaś i wychowałaś? Jak wpłynęło na to, kim teraz jesteś i jak postrzegasz świat?
Czy miało znaczenie dla wyboru miejsca, w którym mieszkasz teraz? Czy wracasz jeszcze w rodzinne strony? Jak się wtedy czujesz?”

28.02.2023 r. zawiesiłam sprzedaż workbooka „Ważnych pytań” Teraz pracuję nad jego nową, jeszcze lepszą formułą. Zapisz się na Listy z Szuflady, żeby nie przegapić informacji o premierze i specjalnej zniżki.

A w między czasie zapraszam Cię do przeczytania całego cyklu wpisów wprowadzającego do dziennikowania, który znajdzies kilkając w tag „dziennikowanie” na dole strony.

Jak prowadzić dziennik

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *