ALEKSANDRA MAKULSKA

Jak zacząć prowadzić dziennik i po tygodniu nie zrezygnować?


W czasach, gdy wszyscy i wszystko walczy o naszą uwagę, żyjemy płytko i szybko, skrolując codzienność jak zdjęcia na Instagramie. Nie potrafimy skupić się, zatrzymać i dostrzec małych chwil, które jak puzzle składają się na naszą historię. Doświadczamy świata przez ekran telefonu, żyjąc nie swoim życiem i nieustannie do kogoś się porównując. Dni, miesiące, lata zlewają się w mdłą całość.  Zapominamy o tym co było i jest dla nas ważne, nasze plany i marzenia blakną, a uczucia stygną. 

Wiesz o czym mówię?

Jeszcze parę lat temu tkwiłam w samym środku wąskiego, ciemnego tunelu, którym nie wiadomo kiedy stało się moje życie. Szłam drogą wydeptaną przez innych i nie widziałam przed sobą żadnego światła.

A potem zaczęłam pisać.

W zwykłym zeszycie, zwykłym długopisem, o tym co czuję i widzę. Z tygodnia na tydzień coraz odważniej rozpakowywałam myśli, szukałam odpowiedzi na ważne pytania i zatrzymywałam zwykłe-nie-zwykłe chwile słowach. Z każdą kolejną zapisaną kartką bardziej akceptowałam siebie, doceniałam to co mam i rozumiałam, co muszę zmienić, żeby zacząć żyć w zgodzie ze sobą.

I chociaż prowadzenie dziennika nie jest receptą na wieczne szczęście i lekiem na całe zło, to wciąż najprostsza droga do zadbania o siebie, rozczesania myśli i skupienia uwagi na tym co ważne tu i teraz. Wystarczy, że otworzysz notes i zaczniesz pisać. 

Więc na co jeszcze czekasz? 

O kursie

Kurs “Jak zacząć prowadzić dziennik i po tygodniu nie zrezygnować?”
to 8 lekcji w formie wideo ze wskazówkami jak zbudować regularną praktykę dziennikowania, ćwiczenia na rozpisanie się oraz e-book “Ważne pytania – 50 tematów na wpisy dziennikowe”, po który możesz sięgnąć zawsze, gdy będziesz potrzebować pisarskiego wsparcia.

W trakcie kursu kursu pomogę Ci zbudować solidne podstawy regularnego dziennikowania i opowiem jak wykorzystać pisanie, by zauważać więcej, czuć bardziej i żyć pełniej. Zaczniesz prowadzić wyjątkowy dziennik, który stanie się nie tylko zapisem Twoich myśli i ważnych chwil, ale również miejscem pełnym inspiracji, akceptacji i zrozumienia dla siebie.

E-book

Ważne pytania – 50 tematów na wpisy dziennikowe

Do pisania dziennika nie jest potrzebna wena, ale bywa potrzebne wsparcie. Do “Ważnych pytań” możesz zaglądać za każdym razem, gdy poczujesz, że dotarłaś do ściany i potrzebujesz zresetować myśli. Tematy, które znajdziesz w środku otwierają głowę.
Możesz odpowiadać na nie po kolei albo zupełnie losowo i wybiórczo.

Oto jedno z nich:

„Kogo kochasz?

Absolutnie bezwarunkowo, bez względu na wszystko?

Jakie to uczucie?
Skąd wiesz, że to miłość?
Jak okazujesz miłość?

Jak chcesz traktować tych, których kochasz, a jak ich traktujesz?”

Gotowa?

CENA 169 PLN

Czy ten kurs jest dla mnie?

Tak, jeśli kiedyś prowadziłaś dziennik i chcesz do tego wrócić, ale obawiasz się, że życie nie pozwoli Ci na regularną praktykę.

Tak, jeśli nigdy nie prowadziłaś dziennika, od dawna czujesz, że chcesz spróbować, ale wciąż obawiasz się, czy znajdziesz czas na regularną praktykę.

Tak, jeśli jesteś kreatywną duszą, piszesz, rysujesz, dziergasz, blogujesz, fotografujesz, czy w jakikolwiek inny sposób twórczo wyrażasz siebie. Dzięki regularnej praktyce dziennikowania otworzysz się na nowe pomysły i inspiracje.

Tak, jeśli masz dość prześlizgiwania się po codzienności i chcesz znowu poczuć się obecna, zauważać zwykłe-nie-zwykłe chwile chwile i być tu i teraz.

Tak, jeśli jesteś na rozdrożu i chcesz COŚ zmienić, ale tak naprawdę nie wiesz jeszcze co cię gryzie. Regularne prowadzenie dziennika może pomóc Ci znaleźć odpowiedzi na wiele ważnych pytań.

Tak, jeśli czujesz, że przestałaś o siebie dbać, stawiasz potrzeby innych ponad swoimi i zupełnie nie masz czasu dla siebie. Regularne prowadzenie dziennika może stać się rytuałem, który pomoże Ci znaleźć przestrzeń tylko dla Ciebie.

Na kurs składa się:

  • 8 lekcji w formie wideo, które możesz obejrzeć online, na komputerze, na tablecie lub na telefonie;
  • podsumowanie każdej lekcji w formie pliku pdf;
  • ćwiczenie na zakończenie każdej lekcji;
  • e-book (w formacie pdf. lub mobi) “Ważne pytania – 50 tematów na wpisy dziennikowe”

Materiały wideo, pliki pdf oraz e-book znajdują się na platformie kursowej, do której dostęp otrzymasz po kupieniu kursu. Dane do logowania na platformę wpadną na Twojego maila. Dostęp do platformy i kursu otrzymujesz na rok.

Mam na imię Aleks, kocham psy, las i pisanie. Jestem copywriterką i autorką tekstów podróżniczych. Od 8 lat piszę bloga, teksty na strony internetowe i dziennik, który jest moim Zeszytem krótkich myśli. Wymyśliłam Klub Otwartej Szuflady i 30-dniowy trening Pisz Odważnie. Prowadzę kursy i warsztaty kreatywnego pisania online. Tutaj przeczytasz o mnie więcej.

Polityka prywatności
© Aleksandra Makulska 2021